Kako izabrati kristal?
Ako vas samo privlače kristali, ali nemate ideju koji tačno želite, onda izaberite kamen koji vam odgovara po datumu rođenja.
Ako se odlučujete za kupovinu kristala zbog bolesti, bilo bi poželjno prethodno se informisati o svojstvima pojedinih kristala. Za svaku bolest postoji više prikladnih kristala i izuzetno je važno da vam se sviđa onaj kojeg ćete koristiti.
Zašto je potrebno prazniti i puniti kristale?
Kristal povlači u sebe sve one negativnosti koji se nakupljalju u našem telu. Naročito je važno da ispraznimo mineral kada prvi put dođemo s njime u kontakt, a kasnije da ga redovno čistimo i praznimo.
Gajeni biseri su veoma osetljivi, ali, ako se pravilno koriste, odlažu i održavaju, neće izgubiti svoj sjaj i lepotu.
Biseri se stavljaju nakon šminkanja, parfema i laka za kosu, jer kozmetička sredstva mogu oštetiti bisere.
Nakon nošenja bisera, treba ih obrisati mekom tkaninom, suvom ili vlažnom, kako bi se uklonila prljavština koja ih može oštetiti. Mogu se i oprati u vodi, nakon čega se trebaju osušiti i tek tada odložiti. Bisere treba držati u mekoj tkanini ili kesici za nakit, ali, kako oni „vole“ vazduh, ne treba ih zatvarati u plastične kesice ili kutije.
Dovoljno je pet minuta da vaše omiljene narukvice, lančići, prstenje i minđuše izgledaju kao kada ste ih kupili...
SASTOJCI:
* voda
* 1 kašika soli
* 1 kašika praška za omekšavanje vode (ili sode bikarbone)
* aluminijumski poslužavnik (ili tepsija obložena aluminijumskom folijom)
Koliko god brinuli o svom nakitu, vremenom se na njemu nakupi nečistoća. Pogotovo filigranski nakit traži pravilno čišćenje s vremena na vrijeme, jer se u sitnim utorima nakuplja prljavština. Mnogi ljudi nisu ni svjesni koliko prljav nakit nose. Zamislite samo - prolili ste vino ili umak po svojoj dijamantnoj ogrlici ili narukvici, obrisali ga krpom i mislite da je čist. Međutim, male čestice prljavštine ostaju na nakitu i polako ga počinju progrizati, tako da u konačnici izgubi sjaj.